Historisk gull til 1911U!

Vi er Norgesmestere for juniorlag 2007! Førstelaget vant alle sine kamper, og endte på 12 lagpoeng og 20 av 24 partipoeng.  Det var to lagpoeng og hele 4,5 partipoeng foran toer Stavanger. (Vi vant 4-0 mot Stavanger, så det kan ikke være tvil om at det beste laget vant!)

Styret og hele klubben takker og gratulerer spillerne:
1. Frode O.O. Urkedal 4 av 5 poeng
2. Johannes L. Kvisla 5,5/6
3. Endre Larsplass 3/4
4. Marianne Wold Haug 5/6
5. Kai Inge Esbensen 2,5/3

Det er første gang 1911U tar gull i NM for juniorlag. Seieren kroner et år med mange suksesser: I NM for skolelag vant Korsvoll for tredje år på rad (les mer her) og det har blitt tre nordiske medaljer i løpet av året (se kommentar her). Og fortsatt gjenstår USFs største arrangement, NM for ungdom!

Vi hadde også med fire ytterligere lag i helgens mesterskap. 1911U Junior endte på en flott femteplass, og også 1911U Lp (8. plass), 1911U Korsvoll (12. plass) og 1911U Mix (15. plass) viste mye god sjakk.

Det var OSSU som arrangerte mesterskapet. Mer om NM for juniorlag (inkludert partier og bilder) finnes på mesterskapets hjemmeside.

2 kommentarer »

  1. Silje sier,

    søndag 4. november 2007 kl. 21:33

    Gratulerer!! Imponerende innsats av alle sammen!

  2. Silje sier,

    mandag 5. november 2007 kl. 21:09

    Bergens SKU har lagt ut bilder fra turneringa:

    http://picasaweb.google.com/ajbilder/20071104NMJunior

RSS-strøm med kommentarer Tilbakesporing

Legg igjen en kommentar