OM 2022 bilder 158 spillere deltok i Oslomesterskapet for Barn og Unge på Korsvoll skole, med 1911U som arrangør sammen med Oslo Sjakkrets Ungdom. Det er godt fremmøte, og flest siden 2017.
1911U deltok med hele 63 spillere – 3 av 7 deltakere var fra vår klubb!
Og resultatene var også gode. Nevnes må Even Jåtog Trygstad (Tåsen skole), som ble Oslomester i yngste klasse (H 2014-16). Vi tar også med at Lauritz Nissen Hellerud (Kringsjå skole) ble knepent nr 2 i gruppe F (2012), slått hårfint på kvalitet med like mange poeng som vinneren. Og i gruppe D (2010) ble Sondre Sørebø (Korsvoll skole) nr 2 og Thomas Nissen Hellerud (Kringsjå) nr 3.
Neste sjanse til å spille turnering på vår «hjemmebane» Korsvoll skole er Klubbmesterskapet for 1911U lørdag 26. november. Informasjon følger!
Se alle resultater fra OM her. Se flere bilder her. Og les mer om turneringen her.